Novinky

MS v biatlonu na kolečkových lyžích 2014: Češi posílají to nejlepší!

18.8.2014 | TJH

Dnes po poledni odletělo dvanáct českých reprezentantů na mistrovství světa v biatlonu na kolečkových lyžích, které tento týden hostí ruský Tjumen. Vedle juniorského výběru trenéra Vlastimila Vávry odcestoval na dalekou Sibiři nejsilnější možný výběr na čele s Ondřejem Moravcem a Gabrielou Soukalovou. V týmu jsou dále Veronika Vítková, Jitka Landová, Jaroslav...

Výběrové řízení na člena servisního týmu pro reprezentaci mužů a žen

6.8.2014 | OR

Český svaz biatlonu vyhlašuje výběrové řízení na pozici servisního pracovníka pro přípravu lyží u reprezentačního družstva žen a mužů.

Požadujeme :

·         lyžařské zkušenosti
·         časovou flexibilitu
·         chuť učit se novým trendům a odbornostem
...

Další smutná zpráva

5.8.2014 | VJ

S lítostí musíme oznámit, že v pátek 1.8.2014 nás opustil spolupracovník a kamarád František Majvald. Pohřeb se koná 11.8.2014 (viz parte).
Opouští nás jeden ze zakladatelů letohradského lyžování a biatlonu, úspěšný sportovec a trenér s nesmazatelnou zásluhou o otevření tamního Tréninkového střediska mládeže, první trenér ženské státní biatlonové...

Pozvánka na MČR na kolečkových lyžích do Letohradu

4.8.2014 | VJ

Vážení biatlonoví přátelé,

 

rádi bychom Vás pozvali na MČR na kolečkových lyžích, které se tradičně bude konat koncem prázdnin (29.-31.8.2014) v Letohradě.

V rámci doprovodného programu se můžete těšit na autogramiádu našich úspěšných olympioniků.

 

Budeme se těšit na viděnou!

Biatlonové léto jde do další fáze

1.8.2014 | VJ

Po krátkých dovolených, které umožnily našim sportovcům i realizačním týmům nabrat znovu dech po kontrolních testech a tréninkových táborech v první polovině léta, začíná našim reprezentacím závěrečná fáze letní přípravy. Zatímco juniorská družstva zahájí přípravou v NMNM, senioři odjíždějí na dva týdny na tradiční soustředění ve slovinské Pokljuce.

Pro...

Smutná zpráva

24.7.2014 | ES

Vážení biatlonoví přátelé,

s lítostí Vám musíme oznámit, že v úterý 22.7.2014 ve věku 72 let zemřel pan Jan Šmolcnop, který se zasloužil v sedmdesátých a osmdesátých letech o rozvoj biatlonu v areálu Eduard u Jáchymova. Dlouhé roky pracoval jako rozhodčí na biatlonových soutěžích. Čest jeho památce. 
 

LeBiNa

30.6.2014 | MB, TJH

Letohrádky biatlonových nadějí 2014
Již třetí ročník celorepublikového kempu pro mladé biatlonisty, pořádaný Českým svazem biatlonu, proběhl tradičně poslední týden v červnu v areálu biatlonu Šedivský lom v Letohradě.

Na čtyři desítky talentů
Akce se zúčastnilo 38 žáků z biatlonových klubů celé České republiky. Talentovaní sportovci si vyzkoušeli...

Český pohár v letním biatlonu pokračoval závody v Bystřici p. H.

25.6.2014 | MZ

Uplynulý víkend nabídnul soutěže letního biatlonu více jak třem stovkám závodníků všech věkových kategorií. Druhé zastavení série nejvyšších domácích soutěží se tentokráte přesunulo ze Starého Města pod Landštejnem na východ Moravy do Bystřice pod Hostýnem.

Soutěžní víkend připravil závodníkům dva starty v různých disciplínách, z nichž nejočekávanější...